AVALEHT

ÜHINGUST

ÜRITUSED

PROJEKTID


PARTNERID


TOETAJAD


LIIKMEKS
ASTUMINE
 

Südamepäev Tabasalu looduspargis

Tähistades maailma südamepäeva, soovisime tuua huviorbiiti südametervise ja anda teavet selle kohta, kuidas igapäevaste vahenditega südant terve hoida. Kuna südametervise algteadmiste õppimiseks on lapsepõlv parim aeg, siis peab sellega alustama juba lapsepõlves. Eesti Südameliidu toetusel on Harku valla lasteaedades ja algklassi õpilastel võimalik kasutada südametervise töövihikut “Ole sõber südamele”.

Kui pühapäeva varahommik oli sajune ja ka meil endil tekkis kahtlus, kuidas üritus sajuga toimuma saab, siis selle kahtluse hajutasid kohaletulnud lapsed ja ka õige pea paistma hakanud päike. Südamepäevast osavõtjatel oli võimalik enne ja pärast miiliraja läbimist vererõhku ja pulssi mõõta, läbida 2 km pikkust ja 8 kontrollpunktiga orienteerumisrada. Orienteeruda oli võimalik ka kahekesi koos või suurema grupiga.

Kokkuvõtete tegemisel andsime auhinnad neljale kiiremale raja läbijale. Kõige põnevamaks kujunes kaljunukilt köitega laskumine, kus oli pidev järjekord ning soovijaid ja enda julguse proovile panijaid jätkus veel ka päeva lõppedes.

Lisaks aktiivsele liikumisele oli kõikidel võimalus valmistada endale südamekujuline “stressipadi", mis oma suuruselt mahub taskusse ja on võimalik kätte võtta igal hetkel kui selleks soovi on.

Südamepäeva läbiviimisel oli meil suur toetajaskond, kellele siirad tänusõnad: Harku Vallavalitsus, Tallinna Meditsiinikool, Seikluskoolituse OÜ, AS Sildest, Eesti Südameliit, Mare Soosõrv, dr.Vika Toom, Sigrid Meril , Mait Tõitoja, Eddi Tomband, Ita Raun jt.

Nii nagu kogu maailmas tähistatakse üks kord aastas septembrikuu viimasel pühapäeval südamepäeva, soovisime ka meie seda traditsiooni jätkata ja ootasime kõiki lapsi ja lapsevanemaid tegema ühte heategu oma südamele.

Harku Valla Lastekaitse Ühing