AVALEHT

ÜHINGUST

ÜRITUSED

PROJEKTID


PARTNERID


TOETAJAD


LIIKMEKS
ASTUMINE
 

  LASTEKAITSEPÄEV 2007

3.juunil said Harku valla lapsed ja pered taas kord veeta päikselise lastekaitsepäeva. Näitleja Jaan Vahar piraat Teppo kostüümis hoidis päevajuhina kõigil tegemistel silma peal ning ärgitas osa võtma.
piraat
Piraat Teppo

Üritusele tulnud lapsed said algatuseks pihku Lastekaitse Liidu logoga värvilised õhupallid.
ohupallid

Tabasalu Ühisgümnaasiumi sisehoovis, kus tänavune üritus aset leidis, hakkas kõigepealt silma Tauno Kangro "skulptuuristuudio". Kümnekonna koolilaua taga askeldas suur hulk voolimishuvilisi. Skulptor Tauno Kangro ise jagas nii suurtele kui väikestele näpunäiteid, kuidas loomakujukesi valmistada. Ka oli meisterkujuril kaasas mitmeid näidiseid, millest juhindudes vahvad elukad oma vormi said.
kangro

kangro2
Tauno Kangro skulptuuride tegemist juhendamas

Lastekaitsepäev algas aga OÜ Absint toel Ühisgümnaasiumi juurde valminud jooksuraja avapidustustega. Tabasalu Muusikakooli puhkpilliorkestri uhkete helide saatel lõikasid abivallavanem Deiw Rahumägi ja OÜ Absint esindaja läbi raja avamislindi.
lindi_loikamine

orkester
Tabasalu Muusikakooli puhkpilliorkester

Kohe anti ka esimene jooksustart rada läbida tahtvatele tüdrukutele ja poistele.
jooks

Koolihoovis oli oma koha sisse võtnud meisterdamise töötuba. Angela Loot Vääna Külakojast ja kunstiõpetaja Mari Mesilane abistasid väikseid meisterdajaid keerukate taieste loomisel.
meisterdamine

Samas tegutsesid ka noored moeloojad. Ajalehtede ja teibi abil valmisid uhked printsessikostüümid ja "suvemoeröögatused".
suvemood

suvemood2

Noorte jaoks oli kohal infolaud, kus jagati teavet Euroopa noorte infovõrgustiku Eurodesk ning
programmi Euroopa Vabatahtlik Teenistus kohta. Tutvuda oli võimalik ka rahvusvahelise noortekaardi EURO<26 ja noorteportaali NIP kasulikkusega.
noorteinfo
Piraat Teppo uurib noorteinfo kohta

Aia veeres võisid kõik kirja panna mõnusaid mõtteid ja parimaid soove, et need siis "heade mõtete sajajalgsele" riputada. Sealsamas sai tutvuda fotokonkursi 2007 töödega. Näituse teema oli "Inimene".
soovid
Fotonäitus "Inimene" ja HEADE MÕTETE SAJAJALGNE

Suurest melust eemal, Tabasalu Spordikompleksi mängutoas, võimlesid pisikesed beebid koos vanematega. Harjutuste tegemist juhendas võimlemisõpetaja Solvi Kruus.
beebid

Väiksematele lastele oli mõeldud ka mõnusasti puude alla vaipadele paigutatud "muinasjututuba". Jutuvestja õhutusel joonistasid lapsed pärast lugude kuulamist vahvaid muinasjutupilte, et elamused ka jäädvustatud saaksid.
muinasjututuba

Samuti valmisid asfaldile värvilised kriidipildid, kuid siin lõid kaasa ka juba suuremad lapsed.
asfaldipildid

Traditsiooniks on kujunenud, et lastekaitseüritusel tegutseb ka kohvik. Tänavusele toiduvalikule andsid eripära Kadarbiku talu kosutavad mahlad ja lastekaitseühingu liikmete omaküpsetatud koogid.
kohvik

Südapäeval kogunes koolihoovi hulgaliselt jalgrattureid. Kümne-aastastel ja vanematel poistel-tüdrukutel oli võimalik sooritada jalgrattajuhieksam ja saada load. Selgus, et liikluses toimetulek nõuab keerulisi teadmisi ja teooriaeksami sooritamine polegi nii lihtne.
jalgratturid
Lapsed kogunevad, et jalgrattalubade saamiseks liiklusteooriaeksamit tegema minna

Platsiruumi jagasid ka populaarne ronisein ning põnevad politseiautod. Loomulikult osutus tähelepanupüüdjaks võimas sireenihääl. Kohal olid Lõvi Leo ja noorsoopolitsei. Kõik soovijad tohtisid vilkuritega autosse pugeda ja politseitöö erivahendeid uurida.
ronisein
Roniseinal

politsei

politsei2
Lapsed tutvuvad Lõvi Leo ja politseitöö erivahenditega

Kokku hõigati ka line-tantsu-huvilised. Ürituseplats täitus üsna pea julgetest jalakeerutajatest. Lihtsamaid ja keerukamaid tantsusamme õpetas Kristi Mägi.
linetants

Lastekaitsepäeva jätkus mitmeid esinejaidki. Tabasalu Ühisgümnaasiumi tüdrukute trupp esitas kaks omanäolist noortetantsu ning Tibutare lasteaia väikesed tantsutüdrukud võitsid oma numbritega publiku südame. Noortebänd The Flippers pani pealtvaatajad oma muusikaga lausa kaasa hüppama.
suured_tantsijad
Tabasalu Ühisgümnaasiumi tantsutrupp

vaikesed_tantsijad
Tibutare lasteaia tantsutüdrukud

flippers
Noortebänd The Flippers

Ürituse lõpetas diplomite jagamine tublidele osavõtjatele ning kõikide vahel, kes olid täitnud osavõtukaardi, loositi välja auhinnad Lastekaitse Liidult, Tabasalu Spordikompleksilt, Lucca Ristorantelt ja AS Leiburilt. Eriauhinnana läks loosi suvematkadeks tarvilik magamiskott ja hulk Harku Valla Lastekaitse Ühingu logoga särke.
auhinnad
Magamiskoti võitis Helise Kallas

Ühine jäätisesöömine pani lastekaitsepäevale magusa punkti.
jaatis

Tänusõnad neile, kelle toel üritus toimuda sai: Harku Vallavalitsusele, Tabasalu Ühisgümnaasiumile, Tabasalu Muusikakoolile, Tabasalu Spordikompleksile, Tauno Kangro Skulptuuristuudiole, Kadarbiku talule, Lucca Ristorantele, AS Leiburile, AS Balbiinole, Eesti Politseile, MTÜ Eesti Euroopa Liikumisele ja Lastekaitse Liidule.

Aitäh kõigile, kes osa võtsid!

liikmed
Harku Valla Lastekaitse Ühingu liikmed pärast lastekaitsepäevaüritust