AVALEHT

ÜHINGUST

ÜRITUSED

PROJEKTID


PARTNERID


TOETAJAD


LIIKMEKS
ASTUMINE
 

Parem lastepäev, kui müügimeestepäev


Pea iga Eesti laps teab, et 1. juunil  tähistatakse lastekaitsepäeva. Päeva nimetuse põhjal võiks arvata, et täiskasvanute ponnistused lapsukesi  kaitsta on koondunud vaid ühele suvekuu päevale. Ometi jäävad samad mured tuuldepuhutud võililleseemnetena meie ümber hõljuma. Oleks minu teha nimetaksin juuni esimese päeva ümber lastepäevaks.  Kõlaks  sõbralikumalt ja vähem kriminaalsemalt.

Tallinnas võib nimetatud päeva ilma kalendrisse vaatamatagi ära tunda. Ummistunud Paldiski maantee, Loomaaed, Tivoli, ülerahvastatud kotletisaia punktid. Tundub, et see on päev, mil tänase Eesti noored,  edukad ja toimekad vanemad maksaksid justkui võlga oma pisut unarusse jäetud võsukestele Selles on veidi andekspalumise hõngu käimata jäänud käikude, mängimata jäänud mängude, jutustamata jäänud juttude või lihtsalt tegemata jäänud kalli-kallide pärast.

Harku valla lastel ja nende vanematel oli esimest aastat võimalus 1.juunit kodumurul tähistada. Verivärske mittetulundusühing Harku valla Lastekaitseühing (LKÜ) sai oma esimesed tuleristsed Tabasalus lastepäeva korraldades. Neljatunniline programm pakkus toimetamist ja vaatamist lasteaia mudilastest kuni progümnaasiumi noorteni välja. Ürituse suurtoetajad olid EMT, kommivabrik "Kalev", Harku vald, kool ja lasteaed ja mitmed teised kohalikud ettevõtted, kes hoolitsesid magusate ja asiste üllatuste eest.

Ühingu hetkel 22 pealine liikmeskond sai teadmise, et suudame head koostööd teha nii omavahel kui ka noortekeskuse ja MTÜ-ga "Uks ellu".
LKÜ-l saab peagi valmis oma koduleht internetis, kust saab lugeda ühingu tegemiste kohta, hankida infot ja loomulikult avaldada arvamust ning liituda soovi korral ühinguga.

Olen endiselt  arvamusel, et üks lastepäev ja üks ühing ei suuda korrapealt laste kõiki probleeme lahendada. Aga usun kindlalt, et ühendused, mis liidavad missioonitundega inimesed laste ümber, on suur ja tegelikult ainus arvestatav jõud, mis  aitab meie lastel ellu jääda tänases müügimeeste maailmas.

Pilte üritusest: