AVALEHT

ÜHINGUST

ÜRITUSED

PROJEKTID


PARTNERID


TOETAJAD


LIIKMEKS
ASTUMINE




 

HARKU VALLA LASTE, NOORTE JA TÄISKASVANUTE
OMALOOMINGUKONKURSS "EESTIMAA VÄRVID"

Pühendatud Eesti Vabariigi 90.sünnipäevale

PILTE NÄITUSE AVAMISELT

eestimaa
Tabasalu Ühisgümnaasiumi 1.b klassi laste ühistöö "Eestimaa"

Konkurss kuulutati välja detsembris 2007, kokkuvõtted tehti jaanuaris 2008 ning parimate osalejate autasustamine ja konkursitööde näituse avamine toimus 14.veebruaril.

Konkursile laekus 77 kunstitööd, neist üks täiskasvanu loodud (Riina Sander "Vaade merele Rannamõisa panga alt" )

Kirjatöödega osales konkursil 46 last ja noort:
algkoolist  18,
põhikoolist 7,
keskkoolist 21 osavõtjat
Lastega liitus ka õpetaja Niina Peerna Tabasalu Ühisgümnaasiumist venekeelse luuletusega "Kraski Estonii"

Osalejate vanusegrupid: 4-5 a; 6-7 a; 8-9 a;10-11 a; 12-14 a;15-17 a;18-... a;

KOKKUVÕTE KUNSTITÖÖDEST

Jrk.nr

Töö autor

Pealkiri

Asutus

Juhendaja

Vanus

Vanusegrupp

Auhinna-kohad

1

Kristofer Kosemaa

"Vihmasadu"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

3a

 

 

2.

Laura Aavik

"Linnud taevas"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

3a

 

 

3.

Johanna Kalgan

"Jänesed"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

3a

 

 

4.

Anita Alexandra Dapon

"Metsloomad"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

4a

4-5-a

 

5.

Lisette Suu

"Toonekure ema"

Rannamõisa lasteaed

Riina Sander

4a

4-5-a

I koht
4-5-a

6.

Elis Silbek

"Toonekurg kõrkjates"

Rannamõisa lasteaed

Riina Sander

4a

4-5-a

 

7.

Liisa Lotta Savolainen

"Sügispuu värvid"

Rannamõisa lasteaed

Riina Sander

4a

4-5-a

Eriauhind

8.

Mark Jake Buchwald

"Sügispuu värvid"

Rannamõisa lasteaed

Riina Sander

4a

4-5-a

 

9.

Mia Lotta Marquardt

"Vöökiri ja triibuseelik"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

5a

4-5-a

 

10.

Marta Liisa Kaska

"Talvevärvid"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

5a

4-5-a

 

11.

Kalvin Anderson

"Talvevärvid"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

5a

4-5-a

 

12.

Robin Aleksander Rasina

"Lumememme pere"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

5a

4-5-a

 

13.

Tiare-Birgit Järvsoo

"Koos perega"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

5a

4-5-a

III koht 4-5-a

14.

Mari Škepast

"Jõuluootus"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

5a

4-5-a

 

15.

Karl Artur Kangur

"Lumelinnud"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

5a

4-5-a

 

16.

Pauliine Eliisabeth Nurmoja

"Talv"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

5a

4-5-a

 

17.

Maria Tõnisberg

"Lepatriinud teevad mustreid"

Rannamõisa lasteaed

Riina Sander

5a

4-5-a

Eriauhind

18.

Lola Saliste

"Minu isa on selline"

Rannamõisa lasteaed

Riina Sander

5a

4-5-a

 

19.

Bert Bach

"Siit tuleb minu isa"

Rannamõisa lasteaed

Riina Sander

5a

4-5 a

II koht 4-5-a

20.

Katri Lahe

"Muusikaline hetk"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

6a

6-7-a

 

21.

Karoli Kasak

"Talverõõm"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

6a

6-7-a

 

22.

Rika Rõõmusaar

"Söödan linde"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

6a

6-7-a

 

23.

Sandra Väizene

"Kelgumäel"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

6a

6-7-a

 

24.

Villem Susi

"Tantsuhoos"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

 

25.

Robin Selvet

"Talverõõm"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

6a

6-7-a

 

26.

Carmen Tinno

"Vabaõhu-muuseumis"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

 

27.

Triinu Roosaare

"Rahvatantsijad"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

Eriauhind

28.

Anna Elisabeth Kivimaa

"Laulupeol"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

I koht 6-7-a

29.

Mari-Liis Joala

"Talvine loodus"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

 

30.

Anna Marie Hallik

"Vana tuuleveski"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

II koht 6-7-a

31.

Meribel Ermel

"Rahvatantsijad"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

III koht 6-7-a

32.

Robin Mihkelson

"Suvine perereis ümber Eestimaa"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

 

33.

Doris Poolamets

"Tants vikerkaare all"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

 

34.

Kirke Kirikall

"Söödan linde"

Teelahkme lasteaed

Mari Mesilane

6a

6-7-a

Eriauhind

35.

Liis Johanson

"Vana tuuleveski"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

 

36.

Annika Helena Siimon

"Talvepilt"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

 

37.

Anna Vähi

"Laulupeolised"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

 

38.

Lauren Padar

"Vabaõhu-muuseumis"

Tibutare lasteaed

Ave Peebo

6a

6-7-a

 

39.

Karolin Kormik

"Eestimaa värvid hoidiste purkides"

Rannamõisa lasteaed

Riina Sander

6a

6-7-a

 

40.

Beverly Buchwald

"Minu pere meie kodus"

Rannamõisa lasteaed

Riina Sander

6a

6-7-a

 

41.

Laura Tälli

"Minu pere ja meie maja"

Rannamõisa lasteaed

Riina Sander

6a

6-7-a

 

42.

Marleen Niibek

"Minu pere"

Rannamõisa lasteaed

Riina Sander

7a

6-7-a

 

43.

Arina Laanemets

"Sügis"

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

7a

6-7-a

Eriauhind

44.

Samuli Martin

"Õpetaja klassi ees"

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

7a

6-7-a

 

45.

Anett Mitt

"Lumeootus"

Tabasalu
Muusikakooli loovusklass

Mari Mesilane

7a

6-7-a

Eriauhind

46.

Isabella Pebsen

"Laulupidu"

Tabasalu ÜG

Lea Netz

8a

8-9-a

II koht
8-9-a

47.

Kristiina Jane Ruuto

 

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

8a

8-9-a

III koht 8-9-a

48.

Erlend Uski

"Mulle meeldib siin elada"

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

8a

8-9-a

I koht
8-9-a

49.

Katrin Glück

"Leib ja rukis"

Tabasalu ÜG

Lea Netz

8a

8-9-a

 

50.

Martin Grepp

 

Vääna Lasteaed- Algkool

Ivi Küla

8a

8-9-a

 

51.

Sedrik Suurmets

 

Vääna Lasteaed- Algkool

Ivi Küla

8a

8-9-a

 

52.

Isabella Pebsen

"Vaade kodule"

Tabasalu ÜG

Lea Netz

8a

8-9-a

 

53.

Triinu Helena Pajumäe

"Laulupidu"

Tabasalu ÜG

Lea Netz

8a

8-9-a

 

54.

Carita Küünemäe

"Mulle meeldivad herned"

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

8a

8-9-a

 

55.

Ege Kelli Ots

"Tormine meri"

Harkujärve Lasteaed-Algkool

Katrin Rehemäe

9a

8-9-a

Eriauhind

54.

Eva Lotta Metsla

 

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

9a

8-9-a

 

55.

Grete Rahi

"Eestimaa kevad"

Harkujärve Lasteaed-Algkool

Katrin Rehemäe

9a

8-9-a

 

56.

Alfred Kruusoja

 

Vääna Lasteaed- Algkool

Ivi Küla

 

8-9-a

Eriauhind

57.

Margus Murumäe

"Laulupidu"

Tabasalu ÜG

Lea Netz

8a

8-9-a

 

58.

Keity Härm

"Tormine meri"

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

9a

8-9-a

 

59.

Ragna Rumm

"Minu sugupuu"

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

10a

10-11-a

III koht 10-11-a

60.

Lisanna Tälli

"Eestimaa pilved"

Harkujärve Lasteaed-Algkool

Katrin Rehemäe

10a

10-11-a

 

61.

Kadi Kristina Laine

"Suvise mere värvid"

Harkujärve Lasteaed-Algkool

Katrin Rehemäe

10a

10-11-a

II koht 10-11-a

62.

Kristin Rannamaa

"Vahutav meri"

Harkujärve Lasteaed-Algkool

Katrin Rehemäe

10 a

10-11-a

 

63.

Gelena Poletajeva

 

Keila-Joa SIK

Riina Kontson

11a

10-11-a

I koht
10-11-a

64.

Anette Põldsalu

 

Vääna Külakoda

Angela Loot

11a

10-11-a

 

65.

Eva-Maria Männik

"Eestimaa meri"

Harkujärve Lasteaed-Algkool

Katrin Rehemäe

11a

10-11-a

 

66.

Bety Mehide

"Meie mets"

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

12a

12-14-a

II koht 12-14-a

67.

Iti Triinu Grepp

 

Vääna Külakoda

Angela Loot

12a

12-14-a

 

68.

Kristina Helery Hiiu

"Õnnetäht"

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

12a

12-14-a

 

69.

Kätly Ala

"Minu kodu"

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

13a

12-14-a

Eriauhind

70.

Kristin Kolmer

"Õnnetäht"

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

13a

12-14-a

 

71.

Mariliis Carolin Kümnik

 

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

13 a

12-14-a

 

72.

Aliis Mehide

 

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

14a

12-14-a

I koht
12-14-a

73.

Kerli Võsa

 

Tabasalu Muusikakooli kunstiklass

Mari Mesilane

14a

12-14-a

III koht 12-14-a

74

Kristiina Luik,
Inge-Liine Korm, Kerttu Kolga,
Anne-Mai Oiluk

ühistöö

Keila-Joa SIK

Siiri Raudna

9-11

 

 

75.

TÜG I klass

ühistöö

Tabasalu ÜG

Lea Netz

7-8 a

 

 

76.

Mirjam Kihulane,
Jonas Pikma,
 Maris Maro,
Tanel Torv,
Brigitta rebane,
Jaan-Eerik Krull Elisabeth Linde

Kootud lipp

ühistöö

Mõisa Miisud,
Vääna Lasteaed- Algkool

Deivi Pard

5-6 a

 

 

77.   "Eestimaa värvid"
kirjalik-kunstiline ühistöö
Harkujärve Lasteaed-Algkool        
78. Riina Sander
"Vaade merele Rannamõisa panga alt"
      18-...  


KOKKUVÕTE KIRJATÖÖDEST

1. Algkooli vanuserühmas võtsid osa Tabasalu Ühisgümnaasium, Vääna Lasteaed-Algkool, Harkujärve Lasteaed-Algkool.

Õpetaja Lea Netz (Tabasalu ÜG)
Rasmus Kurušev- luuletus loodsest, kodumaast ja aastaringist
Joonas Vahimets-originaalne lähenemine vabavärsis
Isabella Pebsen- aastaring ja lipuvärvide sidumine

Õpetaja Irina Raidma (Vääna)-piltidega luuletused
Heddy Estam - luuletus ja pilt, riimluuletus „Muld on meil must, muttidel on lust“
Lauri Lokk
Sedrik Suurmets

Õpetaja Tiiu Tuisk(Vääna)
Liisi Torv-jutuke

Õpetaja Marika Virit (Harkujärve)
Ühisluuletus Teele Rebane ja Victoria Maripuu

Õpetaja Eda Rohtla (Harkujärve)
Grete Rahi

Õpetaja Elvi Looris (Tabasalu ÜG)
Keity Härm- väga hea ja originaalne luuletus

2. Põhikooli vanuserühmas võttis osa Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool

Õpetaja Rita Niinemäe/  Leida Rätsep
Saara Tagen- Eestimaa värvid on südamevärvid, kirjand
Tavid Maide- Kirjand lipuvärvidest
Maarja Murdmaa- Luuletus
Steve Rosar(Ergutuspreemia)

3. Keskooli vanuserühmas võttis osa Tabasalu ÜG

Õpetaja Tiina Mänd
Kristel Veerme- luuletus Eestimaa müüdavusest
Mario Ansip -küps luuletus
Kerli Luure

Õpetaja Niina Peerna- venekeelsed luuletused+õpetaja enda luuletus "Kraski Estonii"
Hanna Liis Sillar- napp ja rütmikas, hea riim ja rütm
Tiia Tuuling- looduse ja aastaaegade vaheldumine
Ergutuspreemia Ragne Vainov ja Martin Tšegodajev
Lisaks auhinnalistele kohtadele:
Triin Kristian, Elina Vilja

Õpetaja Tiina Mänd
Hendrik Meister
Aiky Põllusaar
Silver Põder
Mariann Netz
Jaanis Kula
Angela Veerpalu
Malle Kolk
Henry Kielberg
Maalika Mülla
Liivi Kruusimaa
Marili Jõgi
Relika Bergström
Kerli Luure

Õpetaja Ülle Urb - 10-a lapsed
Grete Pällo
Mari-Liis kiivikas
Hannes Dreimanis
Anne-Grethe Pajuviidik

Õpetaja Lea Netz - 8-9- a lapsed
Greteliis Rebas
Karl Marten Mägi
Tanel Rannamägi
Eva Liisa Oks
Mattias Otsla
Rene Rässa

Rita Niinemäe  14-16-a lapsed
Andreas Pajula
Raili Kont-Kontson
Kerttu Kolga

Elvi Loorits   9-10-a lapsed
Diana Jõesoo
Helen Brigita Sillar
Sandra Valk