AVALEHT

ÜHINGUST

ÜRITUSED

PROJEKTID


PARTNERID


TOETAJAD


LIIKMEKS
ASTUMINE




 

 HARKU VALLA LASTE JA NOORTE OMALOOMINGUKONKURSS
"KELLEKS TAHAN SAADA"

2005. aasta lõpus kuulutas Harku Valla Lastekaitse Ühing välja järjekordse laste ja noorte omaloomingukonkursi. Sel korral olid teemaks laste tulevikuplaanid ehk kelleks nad tahavad saada.
Konkursil oli võimalik osaleda nii kirja- kui kunstitöödega, mida laekus kokku kuuest Harku valla koolist ja lasteaiast. Osales 73 konkursitööd. Parimad selgitati välja arvestades vanusegruppe ja töö iseloomu.

Kunstitööd

Näituse ülespanek

Näituse avamine

Kirjatöödest
Noorimad kirjatööde esitajad olid 1. ja 2. klassi lapsed Tabasalu Ühisgümnaasiumist. Eestikeelseid konkursitekste kirjutas kokku 23 last vanuses 7-14.a.
Iselaadsed olid Tabasalu kooli 10.-12.klassi noorte Powerpoint programmiga kujundatud venekeelsed esitlused. Vene keeles olid ka gümnaasiumi 10. klassi noorte lühitööd.

Mõtteid laste konkursitöödest

MINA TAHAN SAADA TRUMMILÖÖJAKS.
TRUMMID TEEVAD LAHEDAT HÄÄLT.
*
HUVITAV OLEKS ELEVANTIDE EEST HOOLITSEDA,
SEST NEMAD ON VÄGA TARGAD LOOMAD.
*
KUI MA SUUREKS SAAN, SIIS TAHAN HAKATA KRIMIKIRJANIKUKS.
ÜKS MINU LEMMIKKIRJANIK JA SUUR EESKUJU ON AGATHA CHRISTIE.
*
JURIST PEAB TEADMA SEADUSI. KUI MA NEED KÕIK SELGEKS SAAN,
SIIS OLEN MA KORRALIK EESTI KODANIK.
*
TAHAN SAADA BUSSIJUHIKS, SEST BUSS LOKSUB.
*
TAHAN SAADA MASSÖÖRIKS NAGU MU EMA.
MASSAAŽ RAHUSTAB INIMESI JA TEEB NAD SÕBRALIKUMAKS
*
ÜKSKORD MA OLEN FIRMA OMANIK. MUL ON KA SEKRETÄR,
KES VÕTAB TELEFONIKÕNESID JA TÄIDAB MINU KÄSKE.
*
UURIMISE KÕRVALT VÕIKSIN OLLA NÄITLEJA.
*
MA ASUKSIN TÖÖLE HOOLDAJANA,
SEST MUL ON KAHJU LASTEST, KEDA TÕRJUTAKSE.
*
TAHAN SAADA KOORILAULUÕPETAJAKS.
MINU SUUR EESKUJU ON AARNE SALUVEER
*
TAHAN MIDAGI MUUTA. MIDAGI PAREMAKS TEHA.
*
TAHAN SAADA JÄÄTISEKS.


Kokkuvõte kirjatöödest
(tumedas kirjas on tähistatud parimate kirjatööde esitajad)

Jrk.nr.
osaleja nimi
vanus/klass
õppeasutus
juhendaja
töö teema
1.
Liisi Verk
2.klass Tabasalu Ühisgümnaasium Lea Netz Arst
2.
Kerdo Kristjan Tamm
2.klass Tabasalu Ühisgümnaasium Lea Netz Teadlane
3.
Silver Rohuniit
2.klass Tabasalu Ühisgümnaasium Lea Netz Trummilööja
4.
Katarina Rips
2.klass Tabasalu Ühisgümnaasium Lea Netz Kokk
5.
Annabel Lõuke
2.klass Tabasalu Ühisgümnaasium Lea Netz Ratsanik
6.
Gerly Pällo
1.klass Tabasalu Ühisgümnaasium Lea Netz

Ajakirjanik/luuletaja

7.
Hendrik Raudleht
2.klass Tabasalu Ühisgümnaasium Lea Netz Krimikirjanik
8.
Gertrud Unga
2.klass Tabasalu Ühisgümnaasium Lea Netz Iluuisutaja
9. Anna-Laura Alliksaar 2.klass Tabasalu Ühisgümnaasium Lea Netz Jurist
10.
Holger Ader
2.klass Tabasalu Ühisgümnaasium Lea Netz Bussijuht
           
11.
Triinu Kont-Kontson
14-aastane Õismäe Humanitaargümnaasium   Koorijuht
12.
Allan Ots
7.klass Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool Rita Niinemäe Teadlane
13.
Sille Dammann
7.klass Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool Rita Niinemäe Kirjanik/disainer
14.
Garme Korpelainen
7.klass Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool Rita Niinemäe Laste hooldaja
15.
Triin Tirp
7.klass Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool Rita Niinemäe Advokaat
16.
Kristi Sarv
7.klass Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool Rita Niinemäe Kosmoseuurija
17.
Kati Kukk
5.klass Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool Rita Niinemäe Ratsutaja
           
18. Liisi Torv 10-aastane
Vääna Lasteaed-algkool
Tiiu Tuisk Entomoloog
19.
Iti -Triinu Grepp
10-aastane
Vääna Lasteaed-algkool
Tiiu Tuisk Näitleja
20.
Krister Jürgenson
12-aastane
Vääna Lasteaed-algkool
Reet Lont Firmaomanik
21.
Mihkel Kaljuvee
7-aastane
Vääna Lasteaed-algkool
Tiiu Tuisk Loomatalitaja
22.
Helina Torv
11-aastane
Vääna Lasteaed-algkool
Kelly Keevallik
Disainer
23.
Pille Kaljuvee
9-aastane
Vääna Lasteaed-algkool
Reet Lont Massöör
  Tööd Powerpointis        
24.
Erkki Tammiste
10.klass Tabasalu Ühisgümnaasium   Jalgpallur
25.
Liis Tammemägi
  Tabasalu Ühisgümnaasium   Lendur
26.
Kaupo Kuusmaa
  Tabasalu Ühisgümnaasium   Lendur
27.
Risto Videvik
12.klass Tabasalu Ühisgümnaasium   Arst
28.
Kahro Köönvere
11.klass Tabasalu Ühisgümnaasium   Piloot
  Venekeelsed tööd        
29.
Marjo Merilo
10.klass Tabasalu Ühisgümnaasium
Niina Peerna
Kirjanik
30.
Anastasia Zilkova
10.klass Tabasalu Ühisgümnaasium
Niina Peerna
Lasteaiakasvataja
31.
Joko Virtmann
10.klass Tabasalu Ühisgümnaasium
Niina Peerna
Arst
32.
Ruslana Suslikova
10.klass Tabasalu Ühisgümnaasium
Niina Peerna
Äri
33.
Monika Jürine
10.klass Tabasalu Ühisgümnaasium
Niina Peerna
Advokaat

Kunstitöödest

Noorimad konkursil osalenud kunstnikud olid 4-aastased ja vanim 17-aastane. Tööde tegemisel oli kasutatud mitmeid tehnikaid, sageli mitut erinevat ühel joonistusel.
Omapärased olid kangale maalitud Vääna Algkooli kunstiringi laste pildid.
Kõige enam oli esindatud 6-7-aastaste laste vanuserühm. Nende hulgas olid populaarsed nõia, võluri ja iluuisutaja elukutsed.

Pilte konkursitöödest

4-aastaste tööd Tibutare lasteaiast

4aastased

5-aastaste laste tööd

5aastased

Valik 6-aastaste laste pilte Teelahkme ja Tibutare lasteaiast

6aastased

7-aastaste laste kunstitööd

7aastased

11-12-aastaste konkursitööd

111-12aastased

13-aastase Sille Dammani "Tantsija" ja 16-aastase Liine Kiintoki "Laulja"

13_16aastased

17-aastase Indrek Kalikovi kunstitöö

17aastane

Vääna Algkooli laste Elin Viisilehe, Jane Gleizdansi ja Arlet Kupparti kangale maalitud tööd

kangatood

Kokkuvõte kunstitöödest
(tumedas kirjas on tähistatud parimate tööde esitajad)

Jrk.nr osaleja nimi vanus/klass õppeasutus juhendaja töö teema
1. Doris Poolamets 4-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Arst
2. Nele-Liis Kurušev 4-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Laulja
3. Anna Elisabeth Kivimaa 4-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Õpetaja
           
4. Geitrud Pank 5-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Treener
5. Rasmus Kalep 5-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Pagar
           
6. Kristi Ojala 6-aastane Teelahkme lasteaed Mari Mesilane Trollijuht
7. Eva Ikkonen 6-aastane Teelahkme lasteaed Mari Mesilane Uisutaja
8. Siim Liinat 6-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Tuletõrjuja
9. Klara Taberland 6-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Politseinik
10. Greteliis Rebas 6-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Iluuisutaja
11. Merilin Kauniste 6-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Ratsutaja
12. Maria Jõgi 6-aastane Teelahkme lasteaed Mari Mesilane Võlur
13. Jaan Eerik Planken 6-aastane Teelahkme lasteaed Mari Mesilane Võlur
14. Jaan Eerik Planken 6-aastane Teelahkme lasteaed Mari Mesilane Jalgrattur
15. Maria Helena Laving 6-aastane Teelahkme lasteaed Mari Mesilane Uisutaja
16. Kristjan Trotski 6-aastane Teelahkme lasteaed Mari Mesilane Trollijuht
17. Katariina Rahumägi 6-aastane Teelahkme lasteaed Mari Mesilane Tantsija
18. Oliver Loorits 6-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Poliseinik
19. Laura Maria Vilbiks 6-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Arst
           
20. Katariina Udam 7-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Pianist
21. Carl Robert Borodin 7-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Teadlane
22. Eike Siilbek 7-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Nõid
23. Lonne Rünt 7-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Modell
24. Cecilla Eero 7-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Hobusekasvataja
25. Ott Kristopher Kask 7-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Sportlane
26. Rainer Kont-Kontson 7-aastane Tibutare lasteaed Ave Peebo Müügimees
27. Victoria Kübard 7-aastane Teelahkme lasteaed Mari Mesilane Suusataja
28. Siim Lepp 7-aastane Teelahkme lasteaed Mari Mesilane Võlur
29. Jacoueline Maxine Jürgens 7-aastane Teelahkme lasteaed Mari Mesilane Uisutaja
           
30. Aliis Mehide 11-aastane Tabasalu Muusikakooli kunstiklass Mari Mesilane Kunstnik
31. Marylin Leppänen 12-aastane Tabasalu Muusikakooli kunstiklass Mari Mesilane Ametnik
32. Kerli Võsa 12-aastane Tabasalu Muusikakooli kunstiklass Mari Mesilane Moekunstnik
33. Sandra Kask 12-aastane Vääna Lasteaed-algkool Kelly Keevallik Poliseinik
34. Sille Damman 13-aastane Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool Mare Hallik Tantsija
35. Liine Kiintok 16-aastane Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool Mare Hallik Laulja
36. Roland Korju 16-aastane Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool Mare Hallik  
37. Indrek Kalikov 17-aastane Keila-Joa Sanatoorne Internaatkool Mare Hallik  
  KANGATÖÖD        
38. Elin Viisileht 10-aastane Vääna algkooli kunstiring Angela Loot Arst
39. Jane Gleizdans 9-aastane Vääna algkooli kunstiring Angela Loot  
40. Arlet Kuppart 8-aastane Vääna algkooli kunstiring Angela Loot