AVALEHT

ÜHINGUST

ÜRITUSED

PROJEKTID


PARTNERID


TOETAJAD


LIIKMEKS
ASTUMINE
 

JÕULURETK 2006 

HVLÜ TÄNAB KÕIKI, KELLE TOEL JÕULUÜRITUS TOIMUDA SAI:
VÄÄNA LASTEAED-ALGKOOLI
MUSTA NOTSU söögikohta ja BABYBACKi restorani Tabasalus, kes toetasid meid kinkekaartidega,
HARKU VALLAVALITSUST, AS PROLEXPLASTI

Tänavune Harku Valla Lastekaitse Ühingu jõuluüritus toimus Vääna mõisas ja pargis. Koht oli valitud eesmärgiga mitte muutuda Tabasalu-keskseks, et kaasata rohkem ka valla teiste paikade peresid ning lapsi. Väänasse oli Harku valla piires võimalik pääseda tellitud bussiga.
Kohaletulnud said mõisapargi sissekäigu juures kaela osavõtukaardid, millele tuli jõuluretke igas punktis ülesannete sooritamist tähistavaid märke koguda. Veel tuli sedelile oma nimi kirjutada ja see loosikotti pista, sest ees ootas mitmeid põnevaid auhindu.
punkt1
/Päkapikud Riina ja Hedi saadavad retkelised teele/

Järgmises peatuskohas juhatati retkelised parki, kus tuli täita esimene suurem ülesanne - leida kümne numbri asukohad ja need üles kirjutada.
punkt2
/Päkapikud Lea ja Katre seletavad, kuidas mõisapargist numbrisedeleid otsida/

Kuna mõisapark on parajalt avar, oli otsimistöö tõeline väljakutse. Kõik puud-põõsad ja kännuõõnsused said üle vaadatud. Avastamisrõõmu jätkus hulganisti. Lisaks köitis lapsi veel samas punktis toimuv õnneloos.
pargis
/Mõisapargis otsimisretkel/

Järgmisena ootas ees mänguväljaku vallutamine. Kõndida tuli poomidel ja kõlkuda ronimispuudel. Ka köitest patsi punumisoskust sai näidata. Kuigi lumi oli meie jõuluüritusele hiljaks jäänud, oli siiski võimalik ka suusatada, kohe mitmekesi kahel suusal. Sellega loeti seiklusrada läbituks ning kaelakaardile sai järgmise sooritusmärke.
seiklusrada
/Päkapikk Viktor aitab läbida seiklusrada/

Jõuluretk jätkus Vääna mõisahoones, kus olid avatud kaardimeisterdustuba ja piparkookide kaunistamise "töökoda". Valmis hulk imeilusaid jõulukaarte. Lastel oli võimalik kasutada mitmeid huvitavaid materjale ja töövahendeid. Kõige pisemaid meisterdajaid abistasid kleepimisel-lõikamisel lapsevanemad.
kaardituba
/Päkapikud Mari ja Ene-Ly aitavad lastel jõulukaarte meisterdada/

Emad-isad olid koos lastega ametis ka piparkookide glasuurimisel. Maitsvad meistriteosed pandi aknalauale kuivama. Hiljem võisid maiasmokad oma varanduse kenasti kaasa võtta või lausa kohapeal nahka pista.
piparkoogid
/Päkapikud Marika ja Eneli suunasid piparkookide kaunistamist/

Kell 14.30 kogunesid ajaloohuvilised mõisa eeskotta, et osa saada väiksest ekskursioonist. Mõisahoone on ühtlasi ka Vääna Lasteaed-Algkool, mille juhataja Maris Viisileht oli lahkelt nõus maja tutvustama. Retkelised said kiigata lühtritega ja vanaaegse tapeediga kaunistatud kooliruumidesse. Vääna mõis on mitmeteski detailides oma algupära säilitanud. Juttu tuli ka endisaegsetest mõisaomanikest, kuid kummitusi siiski ei kohatud. Nii mõnigi laps oli võlutud asjaolust, et ka mõisahoonetes on võimalik koolis või lasteaias käia.
ekskursioon
/Maris Viisileht tutvustab Vääna mõisahoonet/

Jõuluürituse lõpetas lustakas lõkkeõhtu. Mõisa kõrvalhoonete varemete vahele oli süüdatud jõulutuli, mille kohal sai varraste otsas viinereid küpsetada. Ka piparkoogid, mandariinid ning kuum piparmünditee kuulusid mõnusa olemise juurde. Muusika saatel sai ringmängudes osaleda.
Siis võis alata kauaoodatud jõululoterii, mille käigus loositi välja mitmeid kinkekaarte. Enne kojuminekut sai iga laps kaasa pisikese üllatuskingituse - helkuri, et iga väike retkeline ka pimedas näha oleks.
loke
/Päkapikk Kaja kutsub kõiki retkelisi ringmänge mängima/

Vääna Lasteaed-Algkoolile andsid tänulikud retkekorraldajad üle aukirja ja kingipaki.
tanukiri
/Lastekaitseühingu liikmed Marianne ja Viktor tänukirja ja kingipakki üle andmas/

Aitäh osavõtjatele!
Harku valla Lastekaitse Ühing soovib kõigile mõnusat jõuluaega!