AVALEHT

ÜHINGUST

ÜRITUSED

PROJEKTID


PARTNERID


TOETAJAD


LIIKMEKS
ASTUMINE
 

JÕULURETK 2005

4.detsembri varasel pärastlõunal kogunesid Harku Valla Lastekaitse Ühingu päkapikud Tabasalu Loodusparki, et läbi viia järjekordne jõuluretk.
Looduspargi tee ääres põlesid juba küünlatulukesed, kui esimesed retkehuvilised pargiväravasse jõudsid.
Just seal asuski esimene kontrollpunkt, kus osalejad said tasku pistmiseks meisterdada oma isikliku päkapiku. Veeretada tuli ka suurt täringut, et teada, mitu käbi või oksakest metsa alt otsima peab. Täringusilmade jagu käbikesi tuli siis ka märgi tagant täpselt korvi visata.
Maitsta sai päkapikkude eritoodet - külmutatud rosinad vardas.
Väravapunktis panid kõik retkelised ka oma nimed kirja, et hiljem jõululoosis osaleda. Sellega olid esimese kontrollpunkti ülesanded täidetud ja osalejad võisid mööda miilirada järgmisse päkapikupeatusse kõndida.

pilt1

Teises punktis tuli retkelistel salakeeles mõistatusi lahendada ja metsa alt jõuluüllatusi, näiteks pisikesi päkapikke, otsida. Lapsed said ka suu šokolaadimagusaks.

Kolmandas jõuluretke peatuskohas veeretati jälle täringut ja silmade arv otsustas, millisest kotikesest ülesandesedel võtta tuli. Ülesanded ise olid lõbusad. Näiteks pidi mõni retkeline päkapiku moodi võimlema, teine aga näitama, kuidas taigna sõtkumine käib.
Veel sai selles punktis paarikaupa vägikaigast vedada. See muskliharjutus oli aga isevärki, sest kaikaotsaga tuli ka õlgedest jõulupäss pikali lükata. Vastane aga üritas samal ajal teist kõigest jõust takistada.

jouluretk2

Neljandas kontrollpunktis tuli üles otsida kõige pikem päkapikk ja järgida veel rida ülesandeid, mis riburada pidi lõpuks kommipreemia kätte tõid. Ka andsid päkapikud käsu okstest küpsetusvardaid meisterdada. Varda ots tuli teravaks vesta, et viinereid ikka kenasti praadima saaks lükkida.

Siis tuli veel pisut edasi astuda ja hakkaski paistma lõkkeplats. Tuli juba põles ja ootas soojendajaid - vorstiküpsetajaid. Ka leib sobis mitmelegi sellile vardasse torkamiseks, et siis mõne aja pärast krõbedat suutäit saada. Maiustamiseks olid piparkoogid ja mandariinid.

jouluretk4


Kui külm ikka veel näpistama kippus, sai päkapikkude algatusel reipalt võimelda ja mängida.

jouluretk3

Jõuluretk kulmineerus väikese ilutulestikuga. Lapsed said ka säraküünlaid säristada. Mõni kohe mitu tükki.

jouluretk5

Kell 15.00 toimus lõkkeplatsil jõululoos. Kõik 86 retkelist, kes pargiväravas nimesedeli loosikorvi panid, said ka kolme Tabasalu Spordikompleksi kinkekaardi ja kuue Harku Valla Lastekaitse Ühingu logoga T-särgi väljajagamisest osa võtta. Loosiõnn naeratas üheksale vahvale retkelisele.

Mitmed tublid põnnid olid ka loomadele toitu kaasa võtnud. Koju minnes oli tore vaadata, kuidas sepikuviilud põõsaste küljes ilutsesid ja porgandid kännul sööjaid ootasid.

Retkelt sai iga laps kaasa ühingu logopildiga randmehelkuri, et pimedas kõik "päkapikud" autodele kätte paistaksid.

Kui kõik lapsed koos emade-isade ja vanavanematega kokku arvata, siis läbis 2005.aasta jõuluretke sadakond osalejat.

Aitäh vapratele retkelistele!

Rõõmsate kohtumisteni jõuluretkel 2006!