AVALEHT

ÜHINGUST

ÜRITUSED

PROJEKTID


PARTNERID


TOETAJAD


LIIKMEKS
ASTUMINE
 

JÕULURETK 2007

PILDID

2.detsembril, esimesel advendipühapäeval, leidis aset Harku Valla Lastekaitse Ühingu korraldatud jõuluretk.
Meie traditsiooniliseks kujunenud üritus pole tavaline jõulupidu, sest lisaks tubastele toimingutele on jõuluretkel alati võimalik looduskaunites kohtades lühikesel matkal käia.
Seekord said vaprad retkelised kokku Türisalus. Kõigepealt koguneti Keila-Joa Sanatoorse Internaatkooli saali, kus alustuseks tehti teatrit. Kavas oli koguni kaks etteastet: Keila-Joa Sanatoorse Internaatkooli õpilased esinesid muusikalises etenduses “Nõiamoori jõuluvemp” ning Tabasalu Ühisgümnaasiumi 5.a klassi lapsed tõid lavale näidendi “Jõuluvana valimised”. Mõlemad lasteetendused võeti vastu kõlava aplausiga.

naidend1
/Keila-Joa Sanatoorse Internaatkooli õpilased näidendis "Nõiamoori jõuluvemp"/

naidend2
/Etenduse "Jõuluvana valimised" näitetrupp Tabasalu Ühisgümnaasiumi 5.a klassist/

publik
/Näidendihuvilised kooli saalis/

Samas saalis korraldati hiljem suur perekondlik teatevõistlus. Ülesandeid jagus nii isadele-emadele kui lastelegi.
teatevoistlus
/Teatevõistlus/

Et jõuluretkelised ära ei eksiks, oli kooliruumide seintele hulk suunaviitasid üles riputatud. Mõni neist näitas teed kaunistajate kambrisse ja käsitöökotta, kus kõik nobedate näppudega huvilised võisid jõulukaarte ja –kaunistusi meisterdada. Hoopis teise suunda kõndides kutsus piparkoogilõhn kokku maiasmokki, kel oli võimalus erivärviliste glasuuridega oma jõulupräänikud veelgi magusamaks muuta.
ingleid_meisterdamas
/Paberist ingleid meisterdamas/

kaarte_tegemas
/Jõulukaarte tegemas/

pakapikke_voltimas
/Paberist päkapikke voltimas/

piparkoogid
/Piparkooke kaunistamas/

Seintele oli paigutatud muudki põnevat. Näiteks suur ristsõna, mida iga möödakäija võis jõudumööda täiendada.
Kui meistritööd ja –tegemised tehtud, suunduti õue. Kooliuksel anti start metsaorienteerumisele.
jouluretkel
/Jõuluretkelised orienteerumas/

Kõigile osalejagruppidele jagati kätte matkaala kaardid ja anti juhised raja läbimiseks. Marsruute oli kahe raskusastmega: lühem, koolimaja ümbruses metsas ning pikem neile, kes tahtsid end retkel rohkem proovile panna. Metsast tuli üles leida puudele seotud ülesandelehed. Igal neist oli erinev küsimus ning sõna meeldejätmiseks. Vastuseid võis siiski lehe tagumiselt poolelt piiluda. Sõnadest sai kokku panna tuntud jõululaulu ning seda ümisedes tuligi retke lõpp-punkti – lõkkeplatsile kõndida.
matkapoisid
/Matkapoisid/

Tule ümber kogunejad võisid nüüd sooja teed juua ja piparkooki kõrvale krõbistada. Lastele meeldis ka lõkke kohal viinereid küpsetada.
lokke_aares
/Matkaraja läbinud retkelised piparkooke söömas/

vorste_kupsetamas
/Lõkkel viinereid küpsetamas/

Kui keha kinnitatud, jagati kingitusi. Kõik osalejad olid juba jõuluretke algul oma nimed registreerumissedelitele kirjutanud, et osa võtta ühisest auhinnaloosist. Taas kord leidsid õnneliku omaniku mitmed Harku valla asutuste kinkekaardid ning kõigile retkelistele jagus ka pimedal ajal nii vajalikke helkureid.
Jõuluürituselt lahkuti punapõsksetena head soovid kõlamas, lastel omavalmistatud jõulukaardid ja kaunistustega piparkoogid pihus.

Harku Valla Lastekaitse Ühing tänab Keila-Joa Sanatoorse Internaatkooli õpetajaid ja õpilasi, kelle eestvedamisel üritus toimuda sai. Tänusõnad kõigile toetajatele: Lucca restoranile, Babybacki ja Musta Notsu söögikohale, AS Prolexplastile, Tabasalu Spordikompleksile ning Harku Vallavalitsusele.

Aitäh jõuluretkest osa võtnud peredele ja lastele!
Kaunist jõuluaega teile kõigile!